3span Bouwadviesbureau & 3span Tuin en landschap
Ontwerpers, projectmanagers, adviseurs...
Voor bouwwerken en buitenruimten, vanaf ontwerp tot en met de oplevering, al meer dan 27 jaar!

730 Kinderdagverblijf De Brabbelton Fijnaart, herbestemming schoolgebouw

foto
foto
foto
foto
foto
Project:
730 Kinderdagverblijf De Brabbelton Fijnaart, herbestemming schoolgebouw
Aannemer:
Bouwbedrijf v/d Zande B.V.
Projectmanagement:
3span Bouwbureau B.V.
Ontwerper:
3span Bouwbureau B.V.
Opdrachtgever:
RSK Noord-Westhoek
Oppervlak:
gebouw: ruim 1.500 m2; buitenruimte: 3.000 m2
Uitvoering:
gebouw: 2 augustus 2004 tot 18 januari 2005, 4½ maand

Informatie:




In dit totaalproject is een voormalige kleuter- en basisschool te Fijnaart gefaseerd verbouwen van tot kinderdagverblijf, peuteropvang en kantoorgebouw en is er een voorstel gemaakt voor de buitenruimte.
De gebouwen zijn tijdens de bouw gedeeltelijk in gebruik gebleven. Gedurende de bouw zijn er interne verhuizingen geweest.

Voor de buitenruimte diende de omgeving van het kinderdagverblijf en de geschiedenis van het dorp als inspiratiebron voor het ontwerp.
De inrichting van de gescheiden speelplekken en de buitenruimte van het kantoor zijn gebaseerd op het Fort Sabina Henrica in Fijnaart. Al spelend in hun eigen Fort Juliana leren de kinderen diverse vaardigheden te ontwikkelen.
De oude betontegels van het voormalige speelplein zijn in het ontwerp gebruikt om materiaalkosten te besparen.